BOLEST A NEMOC JAKO ELEMENTY LIDSKÉHO PROBUZENÍ

Aktualizováno: 7. dub 2019Televizní reklamy na léky vypadají všeobecně asi takto: „Chcete být aktivní po celý svůj život, ale začíná vás omezovat bolest téměř na každém kroku? Vyzkoušejte nyní nový X Y Z, který díky látce O P Q vyživí vaše klouby a odstraní tak příčinu vašich obtíží. Kompletní péče jedině díky X Y Z.“ … Systém do našeho podvědomí tlačí, že bolest je nežádoucí a špatná, že napatlání nějakého čirého gelu na postižené místo eliminuje zdroj bolesti, že nachlazení a ucpaný nos zapřičiňují přechody z teplého do klimatizací vychlazeného prostředí a nakonec že rakovina je zákeřná nemoc, protože číhá za-keř-em a skočí po vás, kdykoliv se jí naskytne příležitost s cílem vás zabít, tudíž je proti ní třeba vyhlásit boj na všech frontách v čele s mnoha v médiích profláklými jmény. UF! Kdybych si tuhle několikařádkovou větu znovu najednou přečetl a zároveň si neudělal vědomý odstup, musela by mě do svých závojů zahalit paní Zuřivost. Systém je totiž skvělý manipulátor ovládající černou magii, kterou si své ovečky (nevědomou společnost) vodí v labyrintu svých naoko ozdravných cestiček a chodbiček, leč probuzený obyvatel planety Země v něm z nadhledu vidí pouze jediný směr. Vítejte v „Díře marnosti“, kde u vstupu a vlastně už dlouho před ním odevzdáváte svoji moc, odpovědnost, tvořivost, prožívání a tím svůj život. Jak se vám to líbí??

Zkusme se na vše nyní podívat z vědomějšího úhlu pohledu. Co když je úmyslem bolesti informovat nás o tom, že NĚCO se odchyluje od rovnováhy, od naší přirozenosti, od esence naší bytosti? A co když je nemoc výsledkem naší neochoty naslouchat dlouhodobým signálům, bolestí počínaje a vnějším prostředím konče? Opravdu si myslíte, že kyčel bolí proto, protože nám chce znepříjemnit nastupování a vystupování z auta? A že rakovina přichází, aby nás zahnala na smrtelné lože? Omyl, přátelé, nicméně Systém chce, abychom si to mysleli. Abychom s rakovinou bojovali. Můžete mi říct, jak chcete bojovat sami se sebou? Jak chcete tuhle válku vyhrát? A kdo vyhrává a kdo je poražený? Přemýšlejte o tom, zároveň ale své myšlenky prověřujte. Na jakém základě generujete své myšlenky? A nakolik je můžete považovat za pravdivé?

Když se začnete dívat sami do sebe, velmi brzy zjistíte, že věci se mají jinak, než jste si celý život mysleli. Myslet totiž znamená h...o VĚDĚT. Když VÍM, nepotřebuju věřit nebo myslet. Začnete chápat, že na stavu vašeho těla, bolestí a nemocí se podílí zátěžové a traumatické situace z vašeho života, ale i života vašich předků a celého rodinného pole. Že vztah s vašimi rodiči a prarodiči se propisuje do toho, jaké partnery si hledáte. Že zaměňujete lásku za závislost. A že od sebe utíkáte do práce, do kina, do hospody nebo do fitka. Proto je velmi důležité začít v tomto ohledu NĚCO dělat. Je v podstatě jedno, jakou metodu nebo postup využijete. Jestli konstelace traumatu, čištění čaker, holotropní dýchání nebo MFK terapii. Protože primárním záměrem všech těchto a dalších prací je přiblížení se k sobě, ke svému Já. Cílem není, aby bolest nebo nemoc nikdy nepřišla, cílem je převzít zodpovědnost a VĚDĚT, že když se bolest nebo nemoc přihlásí o slovo, nebudu panikařit a nevědomě se stavět do role oběti, ale nahlédnu na aktuální dění z rozšířené úrovně svého vědomí, zevnitř. A odtud nepřijde nikdy, s prominutím, taková volovina, jako příkladně: „Doktor mi řekl, že ty prášky na štítnou žlázu budu brát do konce života a že musím hodně omezit ten sport, co mám tak rád.“

Přátelé, tak jak, jdeme do toho a začneme na svých zapleteních, zátěžích a potlačených emocích makat? Očišťovat sebe a regenerovat svá těla? 23.10. mají holky (Edita s Kristýnou) přednášku Na cestě k rovnováze. Příští středu 26.9. povedu svoji první skupinovou meditaci. Je potřeba to rozhýbat. Kostnaté myšlenkové stereotypy, ztuhlá těla. Jdeme do toho. Tvoříme svůj život.

Honza.

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše