VNITŘNÍ ORGÁNY, díl dvanáctý: TLUSTÉ STŘEVO
Orgánové hodiny uzavírají svůj kruh posledním dílkem, kterým je tlusté střevo. Velmi úzce spolupracuje s plícemi a jeho úkolem je vylučování nepotřebných a odpadních látek z těla a hospodaření s vodou.

Dle viscerosomatiky jeho činnost ovlivňují tyto svalové partie:

- napínač stehenní povázky (sval na boční straně pánve a stehna) - hamstringy (svaly na zadní straně stehen) - čtyřhranný sval bederní

V tlustém střevě sídlí střevní mikrobiom. Podílí se obecně na trávení, ale také na vývoji a stavu imunitního systému těla. Víte, že s mikrobiomem velmi významně komunikuje náš mozek? Děje se tak po dráze „gut-brain axis“ a nerovnováha v mikrobiomu se často projevuje na našich náladách a psychickém rozpoložení. A též na tzv. základním ladění bytí, jelikož jedním z hlavních faktorů ovlivňující stav lidské mikroflóry je náš vlastní porod, jeho průběh a způsob.

Meridián plic a meridián tlustého střeva se téměř potkávají v jednom bodě. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších bodů akupunktury působící na imunitu a celkovou tonizaci těla. Nazývá se „Spojené údolí“, též „Bod stovek nemocí“ a v rámci prevence či kultivace těla a mysli je dobré jej denně stimulovat manuálně tlakem či kroužením po a proti směru hodinových ručiček v násobcích 8mi. Na fotce vidíte místo působení.

V psychosomatických souvislostech se bude na problémech s tlustým střevem projevovat neschopnost pustit se něčeho, co přirozený proud potřebuje odnést. Svíráme něco svými myšlenkami tak silně, že to přestane dýchat a žít. Zároveň je lpění tak mocné, že k sobě nepustíme nic nového. Blokujeme tím tedy mechanismus pouštění-přijímání a tato ustrnulost se pak objevuje v imunitním, svalovém, kardiovaskulárním a dalších systémech. Z emocí je v tlustém střevě potlačen zejména smutek, též lítost a mrzutost a také strach z vyjevení svých stinných a nevědomých stránek.

Nejčastějším typem rakoviny je karcinom tlustého střeva a konečníku. Zkuste si znovu přečíst předchozí odstavec. Medicína říká, že nádorová onemocnění jsou výsledkem náhodné mutace určitých genů. Ale už Albert Einstein prohlásil, že nic se neděje náhodou a že každá patologie má svoji příčinu. Známý je jeho citát: „Žádný problém nemůže být vyřešen na stejné úrovni myšlení, která jej stvořila.“ Proto je cestou k vyléčení nutnost vystoupit ze své „komfortní zóny“ a začít vynášet na světlo svoji temnotu. Pouštět od sebe vše, co mi již neslouží. Tedy odpouštět. Ne zase tak výjimečně slýchávám od lidí, že už všem odpustili a že jsou v pohodě. MFK vyšetření přitom ukazuje 19% ve funkci. V tu chvíli mám v hlavě ještě jednu větu od německého fyzika a vědce: „Pouze dvě věci jsou nekonečné, vesmír a lidská hloupost, jen u té první si nejsem tak jist.“

:)

Fyzická poloha pro regulaci deficitu tlustého střeva je též zobrazena na fotce. Ukazováčky jsou natažené a zevní hranou se dotýkají.

Jsme na konci 12ti dílné série o vnitřních orgánech. Máte-li námět na další téma, které by vás zajímalo, můžete jej klidně napsat do komentáře.

Mějte hezký zbytek víkendu.

Honza.

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše